Sales history
- Listed since
- June 4, 2024
- Date of sale
- August 29, 2024
- Term
- 2½ month
Description
In een van Roosendaals mooiste en begeerde woonstraten, de Ludwigstraat, is deze Monumentale karakteristieke vrijstaande villa gesitueerd. Gebouwd in ca. 1934 naar ontwerp van architect Jacques Hurks met elementen van zakelijk expressionisme en ornamenten van de Amsterdamse school. In 2006 is de villa door de huidige eigenaar met behoud van authenticiteit, uitgebouwd, gemoderniseerd en verduurzaamd, met een energielabel A als resultaat!
De zeer geliefde en centraal gelegen Ludwigstraat staat bekend om zijn monumentale woningen ontworpen door architect Jacques Hurks en hij heeft hier zelf bij leven dan ook zelf gewoond.
De indrukwekkende woning heeft een grote garage met aangebouwde berging en staat op een ruim grondperceel van 1.313m2, met een voor- zij- en achtertuin. De heerlijke en besloten achtertuin is gesitueerd op het Zuidwesten met een zwemvijver, loungeterras, gazon en overkapping. Een oase van rust met het stadscentrum om de hoek.
Bij binnenkomst via de hal met imposante vide is er toegang tot onder andere een woonkamer en eetkamer aan de voorzijde, een tuinkamer aan de achterzijde, de keuken en bijkeuken. Op de verdiepingen bevinden zich in totaal 8 slaapkamers met alle sanitaire voorzieningen.
Tevens bestaat de mogelijkheid om op de begane grond een hobby uit te oefenen, een kantoor/praktijkruimte of een woon/slaapprogramma te realiseren.
Mis deze kans niet om eigenaar te worden van een stukje Roosendaals historie. Neem contact met ons op voor een bezichtiging en laat u betoveren door deze uitzonderlijke parel!
Indeling villa:
Begane grond:
-overdekte entree met visgraatvloer;
-hal met vide en trapopgang, nis met garderobe, meterkast en toiletruimte;
-woonkamer aan de voorzijde van de woning met tegelvloer vv. vloerverwarming, bestaande uit een eetkamer en middels schuifdeuren toegang tot de zitkamer met (open)haard;
-tuinkamer aan de achterzijde bestaande uit een eethoek en zithoek, met visgraatvloer en fraai zicht op de zwemvijver;
-eetkeuken met tegelvloer, een nostalgische keukeninrichting met Granito aanrechtblad, een 5-pits Boretti gasfornuis met grill/bakplaat en 2-tal ovens (1 niet functioneel), koelkast, diepvries , combi oven/magnetron en vaatwasmachine;
-bijkeuken met tegelvloer, aansluiting voor wasapparatuur en uitstortgootsteen;
-vanuit de bijkeuken zijn de kelder, technische ruimte en de garage met aangrenzende berging bereikbaar;
-royale kelder te gebruiken als wijnkelder en/of opslag;
-grote garage met tegelvloer, elektrische segmentdeur en laadpaal;
-in het verlengde van de garage bevindt zich de berging met tegelvloer, lichtkoepel en een sanitaire ruimte tbv. zwemvijver (toilet en aansluiting voor een douche) .
Vanuit de tuinkamer, de bijkeuken en voornoemde berging is er toegang tot de achtertuin.
Eerste verdieping:
-overloop met vide , een toiletruimte, toegang tot de slaapkamers en afgesloten trapopgang naar de tweede zolderverdieping;
-klein afgesloten portaal met toegang tot de ouderslaapkamer, de complete badkamer en een tweede slaapkamer/kleedkamer;
-ouderslaapkamer met laminaatvloer, 2 vaste kasten, deur naar balkon en airco-unit;
-authentiek betegelde badkamer met teakvloer, ligbad, douche, w.c. en 2 vaste wastafels;
-tweede slaapkamer of kleedkamer met 3 vaste kasten en een open kastenwand;
Vanuit voornoemde overloop zijn de andere 3 slaapkamers bereikbaar;
-slaapkamer 3 met deur naar balkon, vaste kast en vaste wastafel;
-slaapkamer 4 met 2 vaste kasten en vaste wastafel;
-slaapkamer 5 met vaste kast en vaste wastafel.
Tweede verdieping:
-grote open zolderruimte/overloop met toilet en bergruimte;
-slaapkamer 6 met dakkapel, vaste kast, vaste wastafel en badkamer met douche en vaste kast;
-slaapkamer 7 met dakkapel, vaste kast en vaste wastafel;
-slaapkamer 8 met dakkapel, 2 vaste kasten en een vaste wastafel.
Algemeen:
-Rijksmonument;
-energielabel A;
- woning is vv. cv-ketel met hybride warmtepomp, zonneboiler, 29 stuks zonnepanelen en een WTW-unit;
-vloer-dak- en spouwmuurisolatie, gedeeltelijk isolerende beglazing begane grond;
-volledig vernieuwde elektrische installatie;
-laadpaal;
-waterontharder.
-zonnige en privacyvolle achtertuin (Zuidwesten) met verwarmde zwemvijver, lounge overkapping en een houten overkapping voor eethoek;
- ruim voldoende parkeergelegenheid voor meerdere auto’s op eigen oprit;
- centraal gelegen direct nabij NS-station en stadscentrum, basis- en middelbare school.
Verkoopvoorwaarden:
Asbestclausule
Bij woningen die voor 1 juli 1993 gebouwd zijn, bestaat het risico dat er asbesthoudende materialen verwerkt zijn in o.a. (rook)kanalen, dak(beschot), scheidingswanden, gevelpanelen, nabij verwarmings- en warmwatertoestellen en in de vloerbedekking. Het is bij de verkoper niet bekend dat er asbesthoudende materialen zijn verwerkt, het eventuele risico hiervan gaat na een verkoop over op de kopende partij, hetgeen wordt vastgelegd in de koopakte.
Ouderdomsclausule
De ouderdomsclausule zal voor deze woning in de koopakte worden opgenomen omdat de onroerende zaak meer dan 90 jaar oud is, wat betekent dat de eisen die aan de bouwkwaliteit gesteld mogen worden aanzienlijk lager liggen dan bij de nieuwe woningen. Koper kan zich hierdoor niet beroepen op het feit dat deze woning afwijkt van de huidige bouwvoorschriften.
Rechtsgeldige koopovereenkomst pas na ondertekening
Een mondelinge overeenstemming tussen de particuliere verkoper en de particuliere koper is niet rechtsgeldig. Dit wil zeggen dat er pas sprake is van een rechtsgeldige koop als de particuliere verkoper en de particuliere koper de koopovereenkomst hebben ondertekend. Dit vloeit voort uit artikel 7:2 Burgerlijk Wetboek. Een bevestiging van de mondelinge overeenstemming per e-mail of een toegestuurd concept van de koopovereenkomst wordt tevens niet gezien als een rechtsgeldige overeenkomst.
Waarborgsom of bankgarantie
Noortje van der Maat Makelaardij is aangesloten bij de NVM en daarom wordt gebruik gemaakt van de modelkoopovereenkomst zoals deze is vastgesteld door de NVM, VBO, de Consumentenbond en de Vereniging Eigen Huis. In deze koopakte wordt door ons standaard opgenomen dat er een waarborgsom of een bankgarantie ter grootte van 10% van de koopsom gesteld dient te worden.
Verkoopdocumentatie
Deze documentatie is met zorg door ons samengesteld, echter voor de juistheid van de verstrekte informatie zijn wij in de regel in grote mate afhankelijk van derden en derhalve aanvaarden de verkoper en wij geen aansprakelijkheid.
Tot slot:
Wij vinden het fijn dat u de moeite neemt om de informatie van deze woning door te nemen. Als u hem wilt bezichtigen, kan dat natuurlijk. Dan laten wij u de woning zien zoals hij op dit moment is ingericht en ingedeeld. We leiden u rond in de bestaande situatie, maar misschien heeft u andere ideeën. Daar luisteren we graag naar. Het huis heeft diversen uitbreidingsmogelijkheden. We leggen uit wat u met de ruimtes en de indeling kunt doen om er een nieuwe bestemming aan te geven die u past. Met beperkte middelen kunt u veel bereiken. Tijdens de bezichtiging maken we dat graag duidelijk.
Als u nog vragen heeft, neemt u dan contact met ons op. Dat kan per e-mail of telefonisch. We zijn u graag van dienst!
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 1,175,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,396
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1934
- Specific
- Monumental building
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 346 m²
- Other space inside the building
- 89 m²
- Exterior space attached to the building
- 43 m²
- External storage space
- 10 m²
- Plot size
- 1,313 m²
- Volume in cubic meters
- 1,612 m³
Layout
- Number of rooms
- 10 rooms (8 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 3 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 showers, double sink, bath, and toilet
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Alarm installation, balanced ventilation system, flue, solar collectors, and solar panels
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, partly double glazed, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler, wood heater, partial floor heating, heat recovery unit and heat pump
- Hot water
- CH boiler and solar boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- ROOSENDAAL EN NISPEN A 2556
- Cadastral map
- Area
- 768 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- ROOSENDAAL EN NISPEN A 2692
- Cadastral map
- Area
- 545 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 550 m² (25.00 metre deep and 22.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the southwest with rear access
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 2 cars
- Facilities
- Electrical door and electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Want to be informed about changes immediately?
Save this house as a favourite and receive an email if the price or status changes.
Popularity
10,363x
Viewed
55x
Saved
4-6-2024
On Funda