office-banner
Van der Meer Makelaars Logo

Van der Meer Makelaars

Call Send email

Overview

9.4

39 reviews

6

Employees

NVM

Association

Services & characteristics

  • Sale

  • Purchase

  • Appraisals

  • Rental

  • Hire


Specialisations

Home photography, New construction, Recreation, Investing

Certificates

VastgoedCert

NWWI

NRVT

Languages

Dutch, English, German

A promotional picture for the office

Description

Association

This office is a member of the NVM.

With over 4400 affiliated real estate agents/appraisers, the Dutch Cooperative Association of Real Estate Agents and Appraisers (NVM) is the largest membership organisation for real estate agents, appraisers and property experts. An NVM real estate agent is an expert in the field, is personally engaged and makes buying or selling a house a hassle-free process.

Read more

Customers say

A funda user, Seller in 2025

“Vanaf het begin was er prettig contact met de makelaar. De acties waren snel voor elkaar. De medewerkers zijn erg vriendelijk en staan direct voor je klaar. Wij zijn heel fijn geholpen en kunnen van der Meer makelaars iedereen aanbevelen. ”

Employees

  • Kees Schaart - NVM Registered Agent
    Kees SchaartNVM Registered Agent
  • Marc van Beek - NVM Registered Agent
    Marc van BeekNVM Registered Agent
  • Geert-Jan Moerman - Real Estate Agent
    Geert-Jan MoermanReal Estate Agent
Reviews average
9.4

The average score is based on 39 reviews in the last 24 months.

Last year, the agent invited 88% of their customers to write a review.

How are these reviews calculated? Read more

  • A funda user

    Seller

    8.8

    Er was laagdrempelig contact tijdens de verkoop, wat wij heel fijn vonden. Enthousiaste makelaar, we werden goed op de hoogte gehouden van het hele proces. Zeker een aanrader.

    Feb 27, 2025

  • A funda user

    Seller

    10.0

    Vanaf het begin was er prettig contact met de makelaar. De acties waren snel voor elkaar. De medewerkers zijn erg vriendelijk en staan direct voor je klaar. Wij zijn heel fijn geholpen en kunnen van der Meer makelaars iedereen aanbevelen.

    Feb 27, 2025

  • Mevr. van Bemmel

    Seller

    9.0

    Direct al fijn contact met deze makelaar. Een zeer ervaren man met kennis van zaken. Zeer meegaand in al onze wensen, samen een strategie gekozen die goed uitpakte. Zij zijn niet de goedkoopste makelaar maar leveren maatwerk en doen waar ze voor staan.

    Jan 22, 2025

All reviews (39)

Office details

Noordeinde 1
2225CS Katwijk
  • Mo09:00 - 17:30
  • Tu09:00 - 17:30
  • We09:00 - 17:30
  • Th09:00 - 17:30
  • Fr09:00 - 17:30
  • SaClosed
  • SuClosed

Social media